Regionalna Wymiana Doświadczeń w zakresie metod prowadzenia i uatrakcyjniania szkoleń bhp.

2019-07-31

W dniach 30-31 sierpnia 2019r. (piątek - sobota) w miejscowości Garbatka - Zbyczyn k. Radomia odbędzie się Regionalna Wymiana Doświadczeń w zakresie metod prowadzenia i uatrakcyjniania szkoleń BHP.

            Nadchodzące wydarzenie jest owocem współpracy 11 oddziałów OSPSBHP: Warszawy, Warszawy Woli, Radomia, Rzeszowa, Kielc, Lublina, Starachowic, Tomaszowa Mazowieckiego, Łodzi, Łomży i Płocka i wpisuje się w kampanię społeczną Centralnego Instytutu Ochrony Pracy Państwowego Instytutu Badawczego „Moda na Bezpieczeństwo”.

Partnerami wydarzenia są Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny w Radomiu oraz Kancelaria Radcy Prawnego Dominika Sambor.

Program Wymiany opiera się głównie na doświadczeniach praktyków, którzy zechcieli podzielić się swoimi, często autorskimi pomysłami na uatrakcyjnianie szkoleń bhp.

Wymiana to zarówno seminaria, pokazy, ćwiczenia, gry i zabawy z wykorzystaniem symulatorów, trenażerów i innych nowinek wzbudzających ciekawość uczestników szkoleń bhp oraz sprawdzone metody aktywizacji. Do tej pory potwierdzone zostały tematy związane z praktycznym wykorzystaniem m.in. symulatora zagrożeń chemicznych, trenażera systemu LOCK OUT i TAG OUT, gier planszowych wykorzystywanych do szkoleń wstępnych, aplikacji internetowych do quizów. Przedstawiona zostanie również ciekawa metoda prowadzenia zajęć z resuscytacji w formie współzawodnictwa jak również zainteresowanie uczestników aspektami prawnymi w formie scenek inscenizacyjnych. Podczas wydarzenia prezentowane będą różnego rodzaju symulatory przeciwpożarowe, jak również ćwiczenia praktyczne z popularnymi w zakładach pracy gazami. Nie zabraknie również wirtualnej rzeczywistości wykorzystywanej w szkoleniach bhp, jak i tematów  miękkich oraz sposobów przekazywania pracownikom informacji o pomiarach czynników szkodliwych. Zaprezentowane zostaną metody trenerskie na aktywizowanie uczestników szkoleń jak i sposoby uświadamiania pracownikom potrzeby stosowania środków ochrony indywidualnej z wykorzystaniem ciekawych pomocy dydaktycznych.

Udział w wydarzeniu jest płatny.

250,00 zł/ osoba (członkowie oddziałów OSPSBHP organizujących przedsięwzięcie, studenci UTH)

390,00 zł (pozostali uczestnicy)

Opłata obejmuje: (dwudniowy udział w wydarzeniu, serwis kawowy, obiad pierwszego i drugiego dnia, kolacja w stodole biesiadnej, nocleg, śniadanie, ubezpieczenie).

 

Szczegółowych informacji udzielają:

Agata Wanowicz OSPSBHP oddział w Rzeszowie: 663 565 386

Grzegorz Szałas OSPSBHP oddział w Radomiu: tel. 888 500 444

 

Zgłoszeń należy dokonywać jedynie przez formularz zgłoszenia https://forms.gle/9PCE4sFXBQm3nZta9

Więcej informacji aktualizowanych na bieżąco znajdą państwo na facebooku: https://d.facebook.com/events/365523364133352?__tn__=C-R

UWAGA!

Jeżeli jesteś zainteresowany podzieleniem się swoimi doświadczeniami w zakresie metod i form uatrakcyjniania szkoleń bhp zapraszamy do kontaktu.